שילוח בינלאומי אקספרס

שילוח בינלאומי אקספרס

בחיים ובעסקים אנחנו מתמודדים לא פעם עם הצורך לבחור. כשמדובר במשלוח בינלאומי הבחירות הנדרשות הן רבות אבל הבסיסיות ביותר קשורות לסוג השילוח הבינלאומי שמתאים לכם – דרך הים או באוויר. בין אם העסק שלכם משתמש תמיד רק בשילוח ימי, ובין אם אתם אדם פרטי שנמצא ברילוקיישן במדינה אחרת, ההחלטה אם לבחור בשילוח ימי או אווירי היא חשובה.

שלושה גורמים עיקריים משפיעים על הבחירה:

עלויות

ראשית עליכם לבדוק היטב את העלויות של כל שיטת שילוח. כאנשי עסקים אתם מחשיבים את השורה התחתונה, וכאדם פרטי התקציב שלכם כנראה יותר מוגבל. טבעי שתרצו לדעת מה יעלה לכם פחות – שילוח אווירי או ימי, שברוב הפעמים יהיה זול יותר. אבל אולי במקרה שלכם המצב יהיה הפוך?

כדי לקבל החלטה מושכלת עדיף לדעת כיצד הספקים מתמחרים את המשלוח הבינלאומי:

חברות תעופה מחייבות לפי משקל לחיוב. משקל הטעינה מחושב על ידי שילוב משקל המשלוח וגודלו.

למשלוח במכולה סטנדרטית, חברות ספנות גובות לפי תעריפי מכולה. המשקל יכול אומנם להוות גורם מייקר במשלוח הימי, אבל החיוב נוטה להתבסס יותר על גודל המטען. אם אתם שולחים מטען שגודלו פחות ממכולה מלאה, המחיר ייקבע בדרך כלל לפי מטר מעוקב.

שילוח בינלאומי

כשמדובר במטענים גדולים וכבדים יותר, השילוח הימי יהיה הרבה יותר זול. אבל ככול שהמטען קטן יותר, ההבדלים בין המחירים מצטמצמים ולפעמים ייתכן גם שילוח אווירי יהיה זול יותר יחסית לשילוח הימי.

בעוד שעלות השילוח ימי לרוב נמוכה משילוח אווירי, דמי האחסון בנמלי הים פעמים רבות יקרים יותר מאשר דמי האחסון בשדות התעופה.

מהירות – אקספרס

כשאתם זקוקים לשילוח בינלאומי אקספרס, אין ספק שהמשלוח האווירי הוא המהיר ביותר מבין שיטות המשלוח האחרות. כיוון שזמן שווה כסף, גורם זה יכול לפעמים לפצות על העלות הגבוהה יותר של השילוח האווירי.

מטען שנשלח דרך הים יכול להגיע ליעדו גם לאחר חודש, בעוד שבמטוס הוא יגיע תוך יום או יומיים. יחד עם זאת, הטכנולוגיה בעולם הספנות הבינלאומי ממשיכה להתקדם. הספינות מגיעות מהר יותר, התעלות ברחבי העולם יוצרות נתיבי משלוח קצרים יותר, וחברות ספנות רבות חוצות את האוקיינוסים ומעבירות מטענים תוך שמונה ימים.

אמינות

זהו ערך עליון שכולנו מחפשים בקרב אנשים, עסקים, מוצרים או שירותים. איך נכלל השילוח הבינלאומי באוויר או בים בקטגוריה ערכית זו? להובלה האווירית יש היסטוריה הרבה יותר קצרה מאשר להובלה הימית, אבל השילוח האווירי נוטה לנצח את הימי בקרב על אמינות

אמנם, טיסות מתעכבות בגלל מזג האוויר וגורמים אחרים, אבל חברות התעופה נוטות להקפיד על לוחות הזמנים שלהן. לספינות אין כל כך מוניטין טוב בתחום זה. זה לא נדיר שהספינות חורגות מלוח הזמנים. עבור רבים, איחור של יום או יומיים לא אמור להזיק, אבל עבור עסקים רבים איחור כזה עלול להשפיע על העלויות.

חברות התעופה מוציאות טיסות יומיות הלוך וחזור בין ערים מרכזיות ברחבי העולם. אם חלילה מפספסים את הטיסה, עיכוב השילוח לא יהיה משמעותי. לחברות הספנות יש לוח זמנים שבועי כך שאם מפספסים את הספינה, העיכוב ממושך הרבה יותר.